Teemakuun kollaasi 30- Aloitetaan /2
Seuraavaksi harjoitus kahdella kädellä yhtä aikaa. Vaikea oli tehdä molemmilla vähän eri kuviota, tässä on kädet piirsi suurin piirtein samaan kuviota, Viimeistelyssä käytin käsiä vuorotellen, tarkemmassa viivassa piti katsoa mitä teki. Liituna kuivapastelliliidut.
Tässä on siinä vaiheessa kun kaikki on tehty yhtä aikaa molemmilla käsillä.
Ei tuo ollut eka harjoitus, piti aika monta kertaa vähän harjoitella ensin. Tässä yritin alaosaaan tehdä eri kuviota vasemmalla kuin oikealla. Hankalaa. Nyt huomaan kumpi käteni on vahvempi.
Kaverini 3Vee halusi myös käyttää kahta kättä.
Klikkaa lisää piirrosjumppaa





Maukkaan näköinen omenapuu ja tuolla kukkaniitylä ois kiva astella mutta vois jo varpaat paleltua:) Kivat työt! Ja kaveri on selkeesti taiteilija-ainesta!!
VastaaPoistaMeille ei puutarhaomenoita tullutkana, piti vian piirtää :)
PoistaKyllä huomaa että kumpi käsi on tottuneempi. Omenapuu on tosi kaunis ja tietenkin antoisa punaisine omenineen. Yhteistyöllä 3veen kanssa sujuu hyvin joustavasti piirrosjumppa, selvästi taitelija-ainesta.
VastaaPoistaKaverin kanssa on hauskempaa :)
PoistaOh, bongasin numerot 30/2 eli aijot siis joka päivä piirtää. Se on kyllä hieno homma ja kehitys varmsti huimaa, kun nyt jo tulee mielenkiintoista.
VastaaPoistaOnpa sinulla mainio innoittaja työhön, niin hyvää tulee :-)
Tuo on toiveajatelua, Uuna, joka päivä en pysty jumppaamana, Teemakuun numero on 30 ja tämä siinä toinen. Pitänee korjata selvemmäksi.
PoistaTe voisitte kokeilla vaarin kanssa yhdessä ;)
Kahdella kädellä yhtä aikaa, käy kyllä aamujumpastakin! Ja todellakin, huomaa kyllä varmaan helposti, kumpi käsi on vahvempi.
VastaaPoistaSinun kollegasi on kyllä mainio, ihanaa, että hänkin osallistuu haasteeseen :D
Vasenta pitäsi vana käytää enemmän, vaikka vain apuna, eikä näin selvästiomalla puolella.
PoistaKatsotaan saanko kaverin vielä innostumaankun taas tulee käymään.
Omenat ainakin kypsyivät melkein yhtä hyvin molemmissa käsissäsi. Mielenkiintoinen haaste, pitäisi jostain löytää kyniä ja paperia ja mahdolliseti innokkaita kollegojakin, ehkä sitten voisin osallistua minäkin, ainakin kerran kokeilla :)
VastaaPoistaMukava kuulla sinusta Sirokko. Tule toki mukaan, joko yksin tai koleegojen kera. Aloitettuasi innostus toivottavasti jatkuu, tätäkin teemaa voi vapaasti soveltaa mieleisekseen.
Poista