Oi, onpa Teemakylä kauniissa rinteessä! Onko meitä jo noin paljon, varmaan onkin. Minä asun tuolla ylhäällä siinä toiseksi ylimmässä mökissä. Sieltä näkyy merelle, vaikka ei se tässä maalauksessa nyt näy. Ihana maalaus!
Lunta, lunta lunta vain.... Teemakylä on kodikas ja kaunis. Tuolla on ihanaa asua. Kaikki ovat kotona, kun valot loistavat ikkunoista :-) Juostaan ulos suu auki ja otetaan kiinni lumihiutaleita. Taiteillaan lumiukkoja pihat täyteen. Ihastuttava maalaus jossa kauniit värit:-)
Oi tykkään! Todella ihana kylä, noilla kujilla on kiva kävellä ja moikkailla teemataiteilijoita, piipahdella ateljeissa katselemassa toisten puuhastelua. Noin jyrkkään rinteeseen saa mojovan liukumäenkin nyt kun lunta satelee,. Hiphei, siellä tavataan!
Ihana taideteos ja pieni kylä! Mä tykkäisin asua siinä alimmaisessa, sillä en selkäni kanssa enää sieltä ylhäältä niin mielelläni enää joka päivä kulkisi. Kauniita rakennuksia sulla!
Oi, onpa Teemakylä kauniissa rinteessä! Onko meitä jo noin paljon, varmaan onkin. Minä asun tuolla ylhäällä siinä toiseksi ylimmässä mökissä. Sieltä näkyy merelle, vaikka ei se tässä maalauksessa nyt näy.
VastaaPoistaIhana maalaus!
Meitä on paljon! satuipa somasti, minä asun naapurissasi. täältä on hyvä näkymä merelle ;D
PoistaOnpa tosiaankin niin kiva kylä ja jotenkin jo jouluinen tunnelmakin siellä. Ihastuttava maalaus!
VastaaPoistaSopivat sataa luntakin, joulu ei ole mitään ilman lunta!
PoistaLunta, lunta lunta vain.... Teemakylä on kodikas ja kaunis. Tuolla on ihanaa asua. Kaikki ovat kotona, kun valot loistavat ikkunoista :-) Juostaan ulos suu auki ja otetaan kiinni lumihiutaleita.
VastaaPoistaTaiteillaan lumiukkoja pihat täyteen.
Ihastuttava maalaus jossa kauniit värit:-)
Yhdessä meillä on hauskaa, lumiukkojakin tehdessä ja taidetat maalatessa!
PoistaTeemakylän punaisissa taloissa taitaa tapahtua kaikenlaista jännitävää joulun valmistelujen suhteen. Suloinen kylä!
VastaaPoistaMonenlaista tapahtuu, tulehan sinäkin mukaan lepis :)
PoistaNoille tunnelmallisille kujille haluaisin kävelylle.Kaunis.
VastaaPoistaTule mukaan vaan, pidetään hauskaa!
PoistaTämä on hieno!! Voisikohan jopa olla jos tykkäät, taidevaihtojen logona? Eikös kuvaisi hyvin vaihtoja,talosta taloon?? :)
VastaaPoistaNiinkö meinaat? Meiliä pukkaa :D
PoistaOi tykkään! Todella ihana kylä, noilla kujilla on kiva kävellä ja moikkailla teemataiteilijoita, piipahdella ateljeissa katselemassa toisten puuhastelua. Noin jyrkkään rinteeseen saa mojovan liukumäenkin nyt kun lunta satelee,. Hiphei, siellä tavataan!
VastaaPoistaTästähän tulee mukavaa, taiteillaan ja pidetään hauskaa :) Hip hei liukumäessä tavaan!!
PoistaAivan ihana kylä, tulee mieleen jotkut Ruotsin vanhoista kaupungeista, esim. Visbyssä näky oli juuri tällainen. Tykkään!!
VastaaPoistaTuolla me tulemme asumaan, taiteilijakollektiivi!
Visbyssä en ol käynytkään, korkaintaan unissani ja mielikuvituksessa.
PoistaSinullekin on varattuna oma ateljee Teemamaassa :)
Kaunis värikäs Teemakylä. Kodikkaat lämpimät ikkunat kutsuvat.
VastaaPoistaIhana!
Mikäs meidän on siellä olla ja taitella ja käydään kylässä toistemme luona!
PoistaPispala mielessäin?
VastaaPoistaTai Pispalalla on mielessä meidän Teemamaan kylä ! ;D
PoistaOnpa ihana talvinen kylämaisema raitteineen. Mahdottoman kaunista talvista tunnelmaa.
VastaaPoistaTodella upea ja ihanan värinen työ
VastaaPoistaIhana taideteos ja pieni kylä!
VastaaPoistaMä tykkäisin asua siinä alimmaisessa, sillä en selkäni kanssa enää sieltä ylhäältä niin mielelläni enää joka päivä kulkisi.
Kauniita rakennuksia sulla!
Hauskoja taloja :). Nyt on ainakin meillä tullut lunta ja kunnolla onkin, siitä se joulutunnelma alkaa löytyä, tai ainakin lumikola :D.
VastaaPoista