Päivällä oli vielä talvi, mutta illalla sade vei lumet pois. uh-huh-huh.
Lepis haastaa selättämään marraskuun mustavalkoisin kuvin
TÄÄLLÄ ja TÄÄLLÄ lisää marrakuun selätyksiä
Olet punonut makrameeverhon marraskuun selätyksenä. Kivannäköinen. Minun solmeiluni on jäänyt amppeliasteelle.
Se on mukavaa puuhaa, muuloinki kuin marraskuussa. Olen jäänyt koukkuun, siis solmuihin :)
Sinä makrameevelho! Kadehdin sormiasi, jotka taipuvat tuollaiseen!
Ei se ole virkaamista vaikeampaa :)
Hienoja oivalluksia sinulla, makea verho!
Kiitos!
Marraskuusta ei koskaan tiedä mitä verhon taakse ilmestyy.
Ei tiedä, yllätyksiä voi olla!
Kiva verho!
Niin on, kiitti!
Pikkukuvasta katsoin, että nyt se on tehnyt makramee pikkarit ;D Verhoidea on loitava. Joskus muinoin (80-luvulla) kokeilin ja tykkäsin. Ehkä pitäisi kokeilla uudelleen.
Hih :) Makramee on tullut uudelleen suosituksi. On kouluttavaa puuhaa ja minä olen jäänyt kiinni näihin solmuihin pahasti :D
Kiitos sinulle kommentistasi ♥
Olet punonut makrameeverhon marraskuun selätyksenä. Kivannäköinen. Minun solmeiluni on jäänyt amppeliasteelle.
VastaaPoistaSe on mukavaa puuhaa, muuloinki kuin marraskuussa. Olen jäänyt koukkuun, siis solmuihin :)
PoistaSinä makrameevelho! Kadehdin sormiasi, jotka taipuvat tuollaiseen!
VastaaPoistaEi se ole virkaamista vaikeampaa :)
PoistaHienoja oivalluksia sinulla, makea verho!
VastaaPoistaKiitos!
PoistaMarraskuusta ei koskaan tiedä mitä verhon taakse ilmestyy.
VastaaPoistaEi tiedä, yllätyksiä voi olla!
PoistaKiva verho!
VastaaPoistaNiin on, kiitti!
PoistaPikkukuvasta katsoin, että nyt se on tehnyt makramee pikkarit ;D Verhoidea on loitava. Joskus muinoin (80-luvulla) kokeilin ja tykkäsin. Ehkä pitäisi kokeilla uudelleen.
VastaaPoistaHih :) Makramee on tullut uudelleen suosituksi. On kouluttavaa puuhaa ja minä olen jäänyt kiinni näihin solmuihin pahasti :D
Poista