Samaa vauhtia mennään! Sinulla hieno, valoisa työ! Jokin salaisuus hänellä on, mutta oikein sellainen miellyttävä ja mieltä kutkuttava, sen näkee suupielistä :-)
Nämä sekatyöt vaativat nyt vähän enemmän aikaa valmistuakseen, mutta on meillä vielä aikaa viimeisellekin. Ajatelin nimetä Moni-Lisaksi, samalaista salaperäisyyttä hymyssä ;) Kiitos Uuna.
Ei sille voi mitään, näen aina näissa kasvoissa niin paljon sinua! Kaipa meistä jokainen pistää itseään niin paljon töihinsä ,että näköisyyttä tulee pakostakin. Tuo tausta on ihana, doodling sopii hyvin, muutenkin tällä tavalla -eri haasteista, eri töistä- koostettu kokonaisuus on mielenkiintoinen.
Voi kumpa olisinkin noin nuori ja siloposkinen! Ainakin usein kasvoistani tulle paljon samanoloisia, onko se aina samalaiset silmät tai suu? Kiva kun hylätyt haastekuvat saa uusiokäytöön. Kiitos SusuPetal
Tausta on hieno duudlailu ja sopii yllättävän hyvin tähän kasvokuvaan. Valoisa raikas työ ja ihmetystä täynnä ovat neitokaisen silmät. Tykkään tästä kovasti,Taidanpa pölliä taustaideaasi omiinkin piirroksiini.
Doodling-tausta sopii tähän aivan mainiosti, todella hieno, se vain lisää silmistä heijastuvaa salaisuutta. Kauniisti muutenkin yhdistelty eri kuvia, kaikki passaa niin hyvin!
Samaa vauhtia mennään!
VastaaPoistaSinulla hieno, valoisa työ! Jokin salaisuus hänellä on, mutta oikein sellainen miellyttävä ja mieltä kutkuttava, sen näkee suupielistä :-)
Nämä sekatyöt vaativat nyt vähän enemmän aikaa valmistuakseen, mutta on meillä vielä aikaa viimeisellekin.
PoistaAjatelin nimetä Moni-Lisaksi, samalaista salaperäisyyttä hymyssä ;)
Kiitos Uuna.
Onpas hieno työ ja taustan kuviointi upeaa. Taitaa salaisuus olla "mitä miettiikään ensikuulle haastetta meille" :)
VastaaPoistaKiitos Esteher. :D Jotakin erilaista on taas tulossa ja haastavaa, ainakin itselleni, taas!!
PoistaHienon näköinen työ. Tausta on upea kuvioinen ja väreineen. Tässä on jotakin katseen vangitsevaa, olisko sitten se salaisuus..
VastaaPoistaKiitos Armiida, blogistani se salaisuus löytyy, katse sen kertoo :)
PoistaHän on käynyt meediolla ja saanut tietää salaisuuden. Oikeaa Mixed Mediaa hienoimmillaan.
VastaaPoistaEhkäpä niin, kiitos Aina. Tarkoitus olikin enemmän oikeaan mixed media tehdä.
PoistaUpeasti jatkotyöstetty! Ja salaisuus säilyy ;)
VastaaPoistaKaikkia vanhaa käytetty ja ripaus uutta. Kiitos lepis, sinä ehkä salaisuuden arvaatkin :)
PoistaUpea mixedmedia. Tässä näkyy taas sinun taitava kädenjälkesi ja oma kaunis tyylisi.
VastaaPoistaKiitos jaana, tätä oli kiva tehdä
PoistaEi sille voi mitään, näen aina näissa kasvoissa niin paljon sinua! Kaipa meistä jokainen pistää itseään niin paljon töihinsä ,että näköisyyttä tulee pakostakin.
VastaaPoistaTuo tausta on ihana, doodling sopii hyvin, muutenkin tällä tavalla -eri haasteista, eri töistä- koostettu kokonaisuus on mielenkiintoinen.
Voi kumpa olisinkin noin nuori ja siloposkinen! Ainakin usein kasvoistani tulle paljon samanoloisia, onko se aina samalaiset silmät tai suu? Kiva kun hylätyt haastekuvat saa uusiokäytöön. Kiitos SusuPetal
PoistaTausta on hieno duudlailu ja sopii yllättävän hyvin tähän kasvokuvaan. Valoisa raikas työ ja ihmetystä täynnä ovat neitokaisen silmät. Tykkään tästä kovasti,Taidanpa pölliä taustaideaasi omiinkin piirroksiini.
VastaaPoistaKiitos Selma! Ja siitä vaan pölli idea :)
PoistaDoodling-tausta sopii tähän aivan mainiosti, todella hieno, se vain lisää silmistä heijastuvaa salaisuutta. Kauniisti muutenkin yhdistelty eri kuvia, kaikki passaa niin hyvin!
VastaaPoistaKiitos kommentistasi sirokko. Kiva kuulla että kaikkipassaa :)
PoistaTulipa tosi ihana työ jälleen kerran!
VastaaPoistaTykkään sun väärimaailmasta näissä sun töissäsi!
Kiitos Harakka, tässä on mielivärejäni, myönnetään.
Poista