Tussilla ja lyijykynällä piirretty kuvio, vasta viidennessä olen. Onneksi nyt alkaa taas olla aikaa piirtelyllekin, tammikuu on mennyt melko vilskeessä. Uunalla on mummelipäiviä, minulla on ollut mummeliviikkoja. Ja kaikenlaista muutakin, kuten remppamuuttoa. Onneksi vain huoneesta toiseen. Viimeisempänä koirani korva kipeytyi, tänään käytiin lääkärissä.
Melko outoa, nyt ei ole enää mitään tämä-pitää-tehdä asiaa. Jospa lähden blogikierrokselle!
napin takaa löytyy paljon hienoja kuvioita.
Onkohan sinulla myös "mummelimyssy"?? Tämä on selvästi myssy, sellainen kesäinen röyhelömyssy. Hienot, pehmeät kuviot! Tykkään!
VastaaPoistaOnhan minulla Esther, mutta ei näin koristeellinen. Kiitos tykkäämisestä.
PoistaTää on niin herkkä ja kevyt kuin perhosen siipi tai untuvainen sulka. Kaunista kuviointia, kolmiulotteista herkuttelua. Kaunis!
VastaaPoistaKiitos Sisko.
PoistaMikä siinä onkin että työt tuppaa kertymään samaan aikaan kaikki!
VastaaPoista...vielä ehdit piirrellä, kuukausi vasta puolessa, kivan kevyt kuvio tässä!
Sanopa muuta, toisaalta jos siten olisi taas rauhallisempaakin.
PoistaVielä tääs on aikaan. Kiitoss sini
Hienon rouvan kylpymyssy :-D
VastaaPoistaKaunis ja hienot kuviot! Taitavat ja herkät nuo "kurtturuusut" tuossa edessä.
Toivottavasti nyt alkaisi tulla omaa aikaa. Vielä ehdit hyvin tehdä loput vastaukset.
Vain amme puuttuu ;) Kurrturuusuista aloitinkin. Toivon mukaan rauhoituu, ei vielä tänään :(
PoistaKiitos Uuna
Upeita moniulotteisia, taitavasti tehtyjä kuvioita, huokaa :-) Kaunista on. Mukava kuulla, että lopultakin sinulla on aikaa omillekin harrastuksille. Minäkin käyn auttelemassa miehen kanssa vanhempieni luona. Lumityöt tehdään yhdessä kahdessa paikassa, siivoillaan ja toimitetaan asioita. No, se on nyt tämä vaihe menossa elämässä. Kuukausi vasta puolessa välin joten hyvin ehtii vielä tehdä vaikka mitä.
VastaaPoistaKiitos Jaana. Elämässä on eri vaiheita, milloin on avuna saajana, toisinaan antajana. Ehdinhän minä vielä, te muut vaan olette niin nopeita.
PoistaHyvin olet päässyt joutilaisuuden makuun, on niin hienot kuviot. Todella mukava, kun vähän helpottaa :)
VastaaPoistaHyvin kului aika jouten ollessakin. Kiitos Aina
PoistaMinullekin tuli myssy mieleen, pitäisiköhän ottaa tuosta mallia ja yrittää virkata samanlaista...ei taitaisi onnistua, tuo on niin hieno ja monimutkainen!
VastaaPoistaLuppohetkiä arkeesi!
SusuPetal, otahan mallia vaan, minulle kelpaisi mieluust myssyksi. Sinulta onnistuu nyt vaikka mikä virkkaus!
PoistaKiitos, niitä odotellaan.
kaunista pitsikuviota
VastaaPoistaKiitos kaisumarjatta.
PoistaIhanasti rönsyilee! Tosi kiva kuvio nuo oikean alakulman 'tulivuoret' täytyypä kokeilla.
VastaaPoista