Vuorossa viivaa-kiemuraa-pitkää-pätkää, tässä sitä olisi. Halusin nyt käyttää tussia ja vesivärejä ja piirtää käsin kiemuroita. Rentouttavaa puuhaa joululeivonnan välissä.
Täällä lisää kortteja
PS.
Lisäsin taas pikku kyselyn haastesivulle. Mietin miten seuraavissa teemoissa ilmoitan papukaijamerkistä. Haluatteko, että ilmoitan jokaiselle kommentissa, kuten nyt? Sen toki teen, vuorotyöni vuoksi olen vain hyvin epämääräisin ajoin koneen äärellä. Saattaa joskus kestää pitkään. Vai sovitaanko, että kukin voi itse hakea merkin, kun on yhdeksän saanut valmiiksi?


Kaunista ja herkkää viivaa, kaikissa muodoissaan. Ensimäisenä tulisi mieleen joulutähti. Harmi vaan, kun näin kaunista lajiketta ei löydy kaupoista. Töissäsi on usein hyvin herkkä jälki. Kaunista.
VastaaPoistaOh, vuorotyössä. Ja silti jaksat näin paljon, upeaa. Olen itsekin tehnyt joitakin vuosia vuorotyötä. Ei ole helppoa, kun pitää osata nukkua päivällä. Joutuu elämään eri rytmissä perheen kanssa.
Jaksamista :-)
Tämä on uusi joulutähtilajike ;D Kiitos Jaana!
PoistaOn vuorotyössä hyvätkin puolensa, nämä arkivapaat ovat mukavia.
Hienoa piirtelyä, ehkä jo seuraavaa haastetta vinkkaat..;) Nämä on hienoja tällä tavalla tehdyt kortit ja aikaa vieviä!
VastaaPoistaLaitoin ruksin siihen kohtaan että voin sen itse hakea, merkkini. Eihän sinun tarvitse kaikkia tehdä meidän puolesta. Se että kehittelet uusia haasteita, korjailet linkityksiä ym riittää ja siinäkin on jo ihan tarpeeksi hommaa. Vuorotyö on rasittavaa, kokemuksesta tiedän.
Kiitos Esther! Ei ole vielä varmaan tietoa, mitä seuraavaksi teemme :)
PoistaKuten aiemminkin olen sanonut, tämä antaa voimia muuhun arkeen, niin kivaa on taiteilla kanssanne. Ei rasita kun ei ole tarkaa aikataulua.
Zentangle joulutähti! Minä olen hurahtanut näihin kiemuroihin kovastikin! Sanoitkin että rentouttavaa puuhaa, niin minustakin!
VastaaPoistaEsther sanoi hyvin etteikai sinun tarvitse tehdä kaikkea meidän puolesta...:) Kun yhdeksän on täynnä minä ainakin ilolla ihan ite haen merkin, jos niin sovitaan!
ps. KIITOS!
Nämä zentanglet ovat koukuttavia jonkin aikaa, itse en ole taas vähän aikaan tehnytkään.
PoistaKerron uudessa haasteessa sitten miten toimitaan, hyvin olette oppineet kaikkia systeemini.
ps. :-D
Ilman muuta jokainen huolehtii itse merkkinsä, olen sitä mieltä. Hieno joulutähti ja kiemuroita löytyy. Kuvakulma on myöskin erikoinen ja sopii tähän työhön.
VastaaPoistaAluksi oli kiva yllättää teidät, mutta nyt jo kaikki tietävät mitä on odotettavissa:) Aika yksimielisiä tunnutte olevan.
PoistaPuolilkas ei näyttänyt niin tylsältä, vaikka kyllä näitä kiemuroita olisi riittänyt! Kiitos Aina
Tämä muistuttaa joulutähteä ja on erittäin kaunis ja suuritöinen kortti. Tästä löytyy kaikki vaikeusasteet, tykkään todella.
VastaaPoistaVähän näyttää tähdeltä, eikä loppulta ole kovin vaikeatöinen, vaikka siltä näyttää.
PoistaKiitos Sisko!
Upea joulutähti, paljon hienoja yksityiskohtia.
VastaaPoistaMielestäni Sinun ei tule rasittaa itseäsi papukaijan lennättämisessä blogeihimme.:-)
Kätevähän itte kunkin hakea blogiinsa.
Tästä muistuikin mieleeni, että pitääkin lisätä papukaijamerkki postaukseeni.
Kiitos Liplatus!
PoistaEi se rasitus ole, samalla se tulee kuin kommenttinikin, mutta kun olen usein niin myöhässä.
Ei tartte ilmoittaa, osataan me laskea ja hakea itse merkit, on se niin hauskaa! Ja onpa hieno joulukukka sinulla, olet tehnyt juuri niin paljon viivoja kuin ajattelitkin.
VastaaPoistaMerkistä en haluaisi luopua, kun sarjaa aloitettiin kerätä :)
PoistaTämä oi ainoa vinkki, jossa minulla oli jo heti ajatus mitä teen, piti olla enkeli, mutta kukkaan sai kaikki pyydetyt kiemurat ja...
Kiitos Tuulento!
Kaunis joulutähti, monta monituista viivaa olet joutunut siihen kiertämään. Zentangle on kiehtova taidemuoto.
VastaaPoistaTottamaar osataan itse hakea papukaijamerkit! Kun vielä osattaisiin laittaa ne kollaasitkin oikein itse, niin tulisi sinulle vähemmän vaivaa.
Kiito Sirokko. Nämä kuviot ovat oikeastaa aika helppoja tehdä, sama kuvio vain toistuu.
PoistaOlette kovin yksituumaisia :) Kollasin kuvalinkitys ei vaan toiminut, kuten kuvittelin. Niiden lisääminenkään ei ole kovin vaikeaa, teen sen mielelläni. Kollaasit ovat koko haasteen paras osa, niissä näkee ja palautuu mieleen kaikki taiteillut.
Kientova on kukkasesi.Kauniit värit ja paljon yksityis kohtia.Jopa minäkin osaan papukaijaa lennätää.Mukavia joulun aikoja.
VastaaPoistaKiitos RaijaAnnikki. Jopa sinä, voi sinua hassua :)
PoistaMukavaa jouluodotusta sinullekin.
Hienot kuviot! Monta tuttua zentagle-kuviota! Voi että minua harmittaa, kun en oivaltanut tätä vihjettä. Tämäkin on selvästi kaamos-jotain, kun ei hoksaa eikä oivalla, ei muista, ei...ei...ai niin ei tänne pitänytkään valittaa, se oli se oma sivuni, jossa nyt puretaan harmit pois ;-)
VastaaPoistaKiitos Uuna. Vähän kyllä ajatelin, että sinä olisit hoksannut! Mutta ei sitä kannata alkaa harmittelemaan, olemmehan jo hienoja viivojasi saaneet ihailla.
PoistaMinusta jokainen voi hakea omansa, kyllähän me tiedämme, koska ysimme on täynnä.
VastaaPoistaTämä on taikakukka, meditaation reimuvoitto!
Kiva, niin minäkin tuumailin SusuPetal :)
PoistaMeditaatiota, todellakin!