Viimeinen asetelma, sainhan vaan minäkin sarjan valmiiksi. Ja aikaakin vielä jäi! En kerro mitä tästä piti tulla. Halusin tähän käyttää guassivärejä. Malli on päästäni ja netistä ideoiden.
Kaunis asetelma. Ihanat värit. Kuppipino kivasti vinossa ja kirsikat maljassa ja maljakon vierellä pöydällä. Kukat hehkuvan voimakkaita. Rento, kaunis asetelma.
Maalaukselliset, rohkeat, siveltimenvedot, niistä tykkään. Myös sommittelusta ja kokonaisuudesta yleensäkin. Hieno asetelma ja ajattele - yhdeksäs! Kuukauden sisällä! Kuten Susulle jo kirjoitin, niin ollaan me aika yllytyshulluja :-D Kiitos yllyttämisestä, kohta varmaan Millin tulee kertomaan, että saat papukaijamerkin...
Vähän guassi on vielä opettelua, täsät srajsta puutuu valkoinen väri, se vähän nyt harmittaa. Oli pakko pinnistää lopuun, kun te muut olette jo koko sarjan tehneet ;) Ei voi kuin ihmetellä tämän porukan innostusta ja luovuutta! On ollut ilo seurata ja yllyttää teitä :D Ai niin se papukaijamerkki, minullekin :)))
Tämä on kiva, ei ollenkaan sellainen peruspönötys :) Taustakin kivan rouhea. Tykkään, ja sormi kävi jo kirsikkakupissa. Piti ja piti, vaan ei tullut, se taisi ollakin tämän kuukauden se salainen teema, niin monta piti-juttua syntyi minultakin, mutta loppu hyvin kaikki hyvin :) Papukaija laulaa sinullekin :D
Mukava kuulla, kiitos sirokko! Salaiseen teemaan tuli paljon tavaraa ;) Olisko ollut odotukset liian korkealla ;) Ja itsekritiikkä pitäis myös hillitä ja oppia näkemään omassakn taiteessa paljon hyvääkin. Suomalainen luonne ei hevin niin tee.
Kaunis asetelma. Ihanat värit. Kuppipino kivasti vinossa ja kirsikat maljassa ja maljakon vierellä pöydällä. Kukat hehkuvan voimakkaita. Rento, kaunis asetelma.
VastaaPoistaKiitos Jaana! Guasilla en ole paljon vielä tehnyt. Marjat näyttävät siis kirsikoilta, vähän epäröin.
PoistaNyt on kupit hienosti pinossa. Asetelman viimeinen suoritus, ihana ja iloinen asetelma, tekee hyvälle mielelle. Onneksi olkoon!
VastaaPoistaSain sentään itsekin valmiiksi kakki yhdeksän :) Kiitos Sisko!
PoistaAivan ihana.Tykkään.Rento-kaunis ja värikäs.Onnea sinulle.(:
VastaaPoistaVähän suunnitelin jotakin ei niin oerus asetelmaa, mutta ei tullut ;) Kiitos RaijaAnnikki
PoistaMaalaukselliset, rohkeat, siveltimenvedot, niistä tykkään. Myös sommittelusta ja kokonaisuudesta yleensäkin.
VastaaPoistaHieno asetelma ja ajattele - yhdeksäs! Kuukauden sisällä! Kuten Susulle jo kirjoitin, niin ollaan me aika yllytyshulluja :-D
Kiitos yllyttämisestä, kohta varmaan Millin tulee kertomaan, että saat papukaijamerkin...
Vähän guassi on vielä opettelua, täsät srajsta puutuu valkoinen väri, se vähän nyt harmittaa.
PoistaOli pakko pinnistää lopuun, kun te muut olette jo koko sarjan tehneet ;) Ei voi kuin ihmetellä tämän porukan innostusta ja luovuutta! On ollut ilo seurata ja yllyttää teitä :D
Ai niin se papukaijamerkki, minullekin :)))
Voiko sen paremmin sanoa kuin kukkasin ja kaffit päälle, marraskuu on pelattu. Onnea hienosta lopetuksesta.
VastaaPoistaKaffit maistuukin urakan päälle, kaadan sinullekin kupillisen ;D
PoistaKiitoa Aina
Hieno lopetus haasteeseen. Värikäs ja ihan selvästi kuin odottaisi jotakuta tulevaksi, Piristävä asetelma! Onnea papukaijamerkistä :)
VastaaPoistaHetken tässä odotellaan ja huokaistaan. Kiitos Esther :)
PoistaOnnittelut!
VastaaPoistaTuo kuppipino on kuin tiskipöydältäni ;) Kukkia siellä ei kuitenkaan ole.
Tykkään tekstuurista, guassin läpikuultavuus toimii hyvin.
Kiitos susupetal
PoistaEi ole kukkia minunkaan tiskipöydälläni. eikä kirsikoita :)
Piti vielä työstää tätä, mutta aika ei anna myöten.
Onneksi olkoon! Olen ansainnut papukaijamerkin! Käyn hakemassa omani TÄÄLTÄ
VastaaPoista;D
Tämä on kiva, ei ollenkaan sellainen peruspönötys :) Taustakin kivan rouhea. Tykkään, ja sormi kävi jo kirsikkakupissa.
VastaaPoistaPiti ja piti, vaan ei tullut, se taisi ollakin tämän kuukauden se salainen teema, niin monta piti-juttua syntyi minultakin, mutta loppu hyvin kaikki hyvin :) Papukaija laulaa sinullekin :D
Mukava kuulla, kiitos sirokko!
PoistaSalaiseen teemaan tuli paljon tavaraa ;) Olisko ollut odotukset liian korkealla ;) Ja itsekritiikkä pitäis myös hillitä ja oppia näkemään omassakn taiteessa paljon hyvääkin. Suomalainen luonne ei hevin niin tee.
Todella kuulakkaat iloiset värit.
VastaaPoistaHerkullenen kaunis asetelma.
Onnea paljon, työt on tehty!:-)
Kiitos Liplatus!
PoistaTaitavasti olet käyttänyt minulle aivan outoja värejä. Raikas työ!
VastaaPoistaKiitos Tuulento. Olisko peitevärit tutumpi nimitys ;)
PoistaTästä asetelmasta tuli ihana kesäfiilis!
VastaaPoistaIltapäiväkahvit terassilla kaikess rauhassa :)!!
Poista