Mutta minäpä näen: kasvoja, profiileja, eläimiä...Kuukasvojen heijastus on kuin peili, se näyttää kaiken toisin. Emme ole koskaan valokuviimme tyytyväisiä, koska niissä kasvot ovat toisin kuin peilissä. Mielenkiintoista! Oletko nyt varma, ettet paljastanut itsestäsi liikaa :-DD
Turhan harvoin tulee blogissasi äänähdettyä vaikka tämä onkin aktiivisessa seurannassa. Osaat käsitellä hienosti eri tavoin eri materiaaleja, jälleen kerran huikea taide teos, jota on pakko katsoa uudelleen ja taas uudelleen, hyvähyvä!
Monikerroksellinen kuva, symmetria ja abstraktisuus on kiehtova yhdistelmä.
VastaaPoistaKerroksia tuli monta, sitten olipakoo lopettaa.
PoistaMutta minäpä näen: kasvoja, profiileja, eläimiä...Kuukasvojen heijastus on kuin peili, se näyttää kaiken toisin. Emme ole koskaan valokuviimme tyytyväisiä, koska niissä kasvot ovat toisin kuin peilissä.
VastaaPoistaMielenkiintoista! Oletko nyt varma, ettet paljastanut itsestäsi liikaa :-DD
Taidatkin nähdä paljon enemmän kuin minä? Tämä oli enis vaaka ja en ollut lainkaan tytýtyväinen.
PoistaEi mitään taka-ajatuksia, aikankaan tietoisesti.
"Vain sydämellään näkee hyvin..." ja minun silmäni näkevät keväisiä pajunkissoja!
VastaaPoistaSydän näkee parhaiten :)
PoistaPajunkissat minullekin mieleen tuli ♥
VastaaPoistaKaunis keväinen taideteos.
Kevättä odotellessa. Kiitos Seijastiina!
PoistaKeijujen tanssi♥
VastaaPoistaLiityään tanssiin, Kiiris ♥
PoistaTurhan harvoin tulee blogissasi äänähdettyä vaikka tämä onkin aktiivisessa seurannassa. Osaat käsitellä hienosti eri tavoin eri materiaaleja, jälleen kerran huikea taide teos, jota on pakko katsoa uudelleen ja taas uudelleen, hyvähyvä!
VastaaPoistaKiitos Pasi :)
PoistaBlogeissa tulee vierailtua useinkin äänähtelemättä. Kiva kuulla jos kuvani mielyttävät.
Nämä sinun maalauksesi ovat aina yhtä ihastuttavia. Hieno liike ja kevään tunnelma.
VastaaPoistaKiitos Aina sanoistasi. Vihreys tuo kevättä mieleen.
PoistaKevät!
VastaaPoistaemmä, juuri se!
PoistaTaitaa olla aurinko ja vedessä peilaa toinen aurinko. Hieno kuva, tykkään!
VastaaPoistaVoihan se olla aurinkokin:) Kiitos Sisko!
PoistaOn mystinen työ. Minä näen tässä vaikka mitä :) Kevättä, luontoa ja satua. Ihanat kirkkaat värit!
VastaaPoistaNämä abstraktit ovatkin siitä kivoja, että jokainen voi nähdä haluamaansa :)
PoistaKiitos Niina!